Založ si blog

Prezident Obama jedna v Európe s veľmocami o Rusku.

    V týchto aprílových dňoch americký prezident Obama jedna s Európskymi veľmocami

Veľkou Britániou,Francúzskom,Nemeckom a Talianskom o umiestnení ich vojakov bližšie

k hraniciam Ruska t.j.do Poľska a pobaltských krajín a vytvoriť tam základne a to z príčin, aby vyvíjali väčší tlak na Rusko. Toto nebezpečné rinčanie so zbraňami môže viesť k novej studenej vojne v Európe a možno aj k vojne atómovej. Americké provokácie Ruska praktický už začali v Čiernom mori keď americký krížnik sa priblížil k výsostným vodám Ruska a Rusko reagovalo preletmi svojich vojenských lietadiel nad americkým krížnikom. Američania reagovali tak že označili túto akciu za provokáciu Ruska toto ich vyhlásenie je spochybnene kto koho začal provokovať, myslím si že provokatérom sú USA a nie Rusko. Každá vojna začína provokáciami to je z minulosti známi fakt uvediem príklad zo začiatku 2.svetovej vojny keď Nemecko začalo provokáciami proti Poľsku zničením vysielača a následne potom začala vojna s Poľskom. Konanie USA začína provokáciou či už krížnikom v Čiernom mori, alebo vytváraním základni v pobaltských štátoch a Obama chce dosiahnuť to aby sa na týchto provokáciách zúčastnili aj európske veľké štáty vytváraním svojich základni v blízkosti Ruska argumentuje tým že USA sa nemôžu podieľať tlaku na Rusko samé nakoľko to stojí veľa financií tým je jasné že americké financie sú v troskách. Amerika je zadlžená až po uši a tlači doláre ktoré strácajú svoju hodnotu nehovoriac o tlaku Ruska na dolár a samozrejme aj o tlaku Činy keď sa snažia vytlačiť dolár ako medzinárodné platidlo čím Amerika stráca veľké miliardy, toto je zrejme príčinou provokácií USA proti Rusku a Číne. Americká ekonomika je v kríze čo odzrkadľuje aj to že niektoré americké veľké fondy majú tak málo financií že prestanú vyplácať v krátkej dobe svoje príspevky, čo je veľmi pre USA nebezpečné a čo prehĺbi krízu v USA.Obamova reforma zdravotného poistenia sa nevydarila a skrachovala pre nedostatok financií aj to je dôkaz že USA sú v kríze. Je známe z histórie že americká ekonomika vždy začala prosperovať keď USA viedli rôzne vojny a najmä v 2.svetovej vojne USA prosperovali ako nikdy, keď americké zbrojne monopoly predávali zbrane najmä Rusku ktoré bojovalo a fašizmom na svojom území a ktoré tvrdo platilo americkým monopolom dokonca zlatom za dodávku zbraní a je známe aj to že USA predávali suroviny aj fašistickému Nemecku pred vojnou a zo začiatku vojny keď za to zarábalo obrovské miliardy,USA by nebohatlo keby bolo vojnou zasiahnuté ich územie posledná vojna na americkom území bola Juh proti Severu. Zahraničná politika Obamovej vlády bola veľmi slabá od začiatku až do dnešných dní boli v nej aj sú samé rozopre voči štátom vo svete včetne svojich spojencov keď chce nanútiť EÚ voľný obchod s USA čo obyvateľstvo a hlavne európske firmy sú proti.

     Záverom chcem dodať že európske mocnosti sa nezúčastnia provokácii proti Rusku skôr sú za spoluprácu s Ruskom a vojnu v Európe nechceme ani studenu ani žiadnu inú. Svet má dlh voči našej zemi najmä voči životnému prostrediu kde jeho devastácia pokračuje každý deň na tomto dlhu je povinná spolupráca všetkých krajín sveta a tým sa je treba zaoberať nie vojnou, aby sme urobili svet krajší pre seba aj pre generácia po nás.

Šport a olympiada 2016

25.07.2016

Za necelé 2 týždne sa začne veľký sviatok športovcov z celého sveta Olympiáda 2016 v Brazílskom meste Rio de Janeiro. Propagácia olympiády nadobudla nebývalé rozmery keď do športu vstúpila viac »

Vďačnosť sa vytráca.

08.05.2016

Od skončenia 2.svetovej vojny uplynulo 71.rokov v slobode vyrástlo niekoľko generácií, ale vďačnosť za slobodu sa vytráca. Dnešná mlada generácia už ani nevie čo je vlastenectvo, láska k viac »

Slovenské súdy a spravodlivosť.

27.04.2016

Bývalého ľavicového politika a primátora mesta Prešov Milana Benča odsúdil súd na 5 rokov väzenia vraj za subvenčný podvod, ktorý podvodom nebol nedošlo k žiadnej platbe nebol minutý ani viac »

muž, dom, zničený dom, požiar, Doneck, Donbas

Ukrajinská armáda hlási krvavé boje na východe krajiny

20.07.2017 22:15

Štyria ukrajinskí vojaci prišli o život, jeden sa dostal do zajatia a sedem utrpelo zranenia v zostrených bojoch s proruskými separatistami v oblasti Donbasu na východe Ukrajiny.

Senate FBI Wray

Výbor amerického Senátu schválil nomináciu Wraya na šéfa FBI

20.07.2017 20:17

Dvadsaťčlenný výbor pre súdnictvo Senátu amerického Kongresu jednohlasne schválil nomináciu Christophera Wraya na šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

strečno,žilinca,cesta

Popod Strečno už neprejdú ani vodáci

20.07.2017 20:00

Cestu pod hradom Strečno skôr ako na konci mesiaca určite neotvoria. Najnovšie pre stále sa odlamujúce skaly z brala dokonca vyhlásili zákaz splavovania Váhu.

Česko, koruna, mena, peniaze

Česká koruna prvýkrát po intervenciách prelomila hranicu 26 Kč za euro

20.07.2017 19:54

Česká mena vo štvrtok prvýkrát od ukončenia intervencií Českej národnej banky prelomila hranicu 26 korún za euro, keď posilnila na 25,995 Kč za euro.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 7976x
Priemerná čítanosť článkov: 1595x

Autor blogu

Kategórie