Založ si blog

Prezident Obama jedna v Európe s veľmocami o Rusku.

    V týchto aprílových dňoch americký prezident Obama jedna s Európskymi veľmocami

Veľkou Britániou,Francúzskom,Nemeckom a Talianskom o umiestnení ich vojakov bližšie

k hraniciam Ruska t.j.do Poľska a pobaltských krajín a vytvoriť tam základne a to z príčin, aby vyvíjali väčší tlak na Rusko. Toto nebezpečné rinčanie so zbraňami môže viesť k novej studenej vojne v Európe a možno aj k vojne atómovej. Americké provokácie Ruska praktický už začali v Čiernom mori keď americký krížnik sa priblížil k výsostným vodám Ruska a Rusko reagovalo preletmi svojich vojenských lietadiel nad americkým krížnikom. Američania reagovali tak že označili túto akciu za provokáciu Ruska toto ich vyhlásenie je spochybnene kto koho začal provokovať, myslím si že provokatérom sú USA a nie Rusko. Každá vojna začína provokáciami to je z minulosti známi fakt uvediem príklad zo začiatku 2.svetovej vojny keď Nemecko začalo provokáciami proti Poľsku zničením vysielača a následne potom začala vojna s Poľskom. Konanie USA začína provokáciou či už krížnikom v Čiernom mori, alebo vytváraním základni v pobaltských štátoch a Obama chce dosiahnuť to aby sa na týchto provokáciách zúčastnili aj európske veľké štáty vytváraním svojich základni v blízkosti Ruska argumentuje tým že USA sa nemôžu podieľať tlaku na Rusko samé nakoľko to stojí veľa financií tým je jasné že americké financie sú v troskách. Amerika je zadlžená až po uši a tlači doláre ktoré strácajú svoju hodnotu nehovoriac o tlaku Ruska na dolár a samozrejme aj o tlaku Činy keď sa snažia vytlačiť dolár ako medzinárodné platidlo čím Amerika stráca veľké miliardy, toto je zrejme príčinou provokácií USA proti Rusku a Číne. Americká ekonomika je v kríze čo odzrkadľuje aj to že niektoré americké veľké fondy majú tak málo financií že prestanú vyplácať v krátkej dobe svoje príspevky, čo je veľmi pre USA nebezpečné a čo prehĺbi krízu v USA.Obamova reforma zdravotného poistenia sa nevydarila a skrachovala pre nedostatok financií aj to je dôkaz že USA sú v kríze. Je známe z histórie že americká ekonomika vždy začala prosperovať keď USA viedli rôzne vojny a najmä v 2.svetovej vojne USA prosperovali ako nikdy, keď americké zbrojne monopoly predávali zbrane najmä Rusku ktoré bojovalo a fašizmom na svojom území a ktoré tvrdo platilo americkým monopolom dokonca zlatom za dodávku zbraní a je známe aj to že USA predávali suroviny aj fašistickému Nemecku pred vojnou a zo začiatku vojny keď za to zarábalo obrovské miliardy,USA by nebohatlo keby bolo vojnou zasiahnuté ich územie posledná vojna na americkom území bola Juh proti Severu. Zahraničná politika Obamovej vlády bola veľmi slabá od začiatku až do dnešných dní boli v nej aj sú samé rozopre voči štátom vo svete včetne svojich spojencov keď chce nanútiť EÚ voľný obchod s USA čo obyvateľstvo a hlavne európske firmy sú proti.

     Záverom chcem dodať že európske mocnosti sa nezúčastnia provokácii proti Rusku skôr sú za spoluprácu s Ruskom a vojnu v Európe nechceme ani studenu ani žiadnu inú. Svet má dlh voči našej zemi najmä voči životnému prostrediu kde jeho devastácia pokračuje každý deň na tomto dlhu je povinná spolupráca všetkých krajín sveta a tým sa je treba zaoberať nie vojnou, aby sme urobili svet krajší pre seba aj pre generácia po nás.

Šport a olympiada 2016

25.07.2016

Za necelé 2 týždne sa začne veľký sviatok športovcov z celého sveta Olympiáda 2016 v Brazílskom meste Rio de Janeiro. Propagácia olympiády nadobudla nebývalé rozmery keď do športu vstúpila viac »

Vďačnosť sa vytráca.

08.05.2016

Od skončenia 2.svetovej vojny uplynulo 71.rokov v slobode vyrástlo niekoľko generácií, ale vďačnosť za slobodu sa vytráca. Dnešná mlada generácia už ani nevie čo je vlastenectvo, láska k viac »

Slovenské súdy a spravodlivosť.

27.04.2016

Bývalého ľavicového politika a primátora mesta Prešov Milana Benča odsúdil súd na 5 rokov väzenia vraj za subvenčný podvod, ktorý podvodom nebol nedošlo k žiadnej platbe nebol minutý ani viac »

poľsko, demonštrácia, protest, manifest,

Tisíce učiteľov v Poľsku demonštrovali za vyššie platy, žiadali odchod ministerky

22.04.2018 08:11

Šéf odborov Slawomir Broniarz na demonštrácii označil súčasné platy pedagógov za "žalostné" a obvinil vládu zo zanedbávania učiteľov.

úmrtie, sviečka, pohreb

Zomrela 117-ročná Nabi Tadžimaová z Japonska, najstarší človek na svete

22.04.2018 08:03

Tadžimaová sa stala najstarším človekom na svete pred siedmimi mesiacmi po smrti Violet Brownovej z Jamajky, ktorá zomrela takisto vo veku 117 rokov.

maďarsko, protest, demonštrácia, 60.výročie protikomunistického povstania,

Rečníci budapeštianskej demonštrácie volali po opozičnom zomknutí

22.04.2018 08:00

Organizátori avizovali, že ďalšie protivládne zhromaždenie bude 8. mája, v deň ustanovujúcej schôdze nového parlamentu.

Steven Mnuchin

Americký minister financií zvažuje cestu do Číny

22.04.2018 07:41

Americký minister financií Steven Mnuchin zvažuje návštevu Číny, ktorej obchodné vzťahy so Spojenými štátmi sú v posledných týždňoch napäté.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8758x
Priemerná čítanosť článkov: 1752x

Autor blogu

Kategórie